Запрошення на чергові загальні збори, які відбудуться 29 травня 2021 року Дізнатись Більше!
 • Реквізити для оплати Кредиту
 • Іван Бебко: «Не треба боятися відповідальності»

  Новый Формат 09.12.2012

  Ушакова, 48, будівля автошколи ДОСААФ. Колись тут розташовувалася філія всесвітньо відомого банку. Та іноземці не витримали наших реалій і звільнили приміщення. Зараз тут пра­цює інша фінансова установа. Саме сюди переїхала кредитна спілка «Бебко Фінанс», заснована відомим в Херсоні підприєм­цем, засновником першого на Півдні України автосалону, прези­дентом групи компаній Bebko, Іваном Бебко. Отже, він дотримав­ся слова, яке давав кілька місяців тому, і перевів «Бебко Фінанс» з Миколаївського шосе до самого центру міста.

  За новою адресою КС «Бебко Фінанс» працює з 2 квітня. Саме в цей день вона відзначила своє дворіччя. Дата невелика, та результати діяльності цієї молодої кредитної установи більш ніж серйозні. Особ­ливо зважаючи на те, що заснована вона була під час тривалої економічної кризи. Бізнесмени й пересічні громадяни з жахом згадують ті часи, коли банки заморожували депозити, а кредитні спілки просто «лопалися», відбираючи у людей їхні заощадження. А ось створення «Бебко Фінанс» себе виправдало. Чи є якісь секрети, які допомогли новій кредитній спілці не лише утриматися на плаву, а й набути обертів? Із цим запитанням ми звернулися до Івана Яковича Бебко.

  - Іване Яковичу, як Ви зважилися на такий ризикований крок?

  - Я побачив, що ми занадто залежимо від факторів, на які не має­мо впливу. Я маю на увазі банки, які коряться наказам НБУ. Адже не може такого бути, щоб усі банки зразу залишилися без коштів. Тим не менш, вони всі дружно припинили видавати депозити. І мене це обурило. Тому рада директорів наших компаній прийняла рішен­ня, що треба створити власну фінансову структуру. Так з’явилася кредитна спілка «Бебко Фінанс».

  - Яких результатів вдалося досягти?

  - За минулий рік активи «Бебко Фінанс» виросли на 4382%. Суми кредитів, наданих членам кредитної спілки - на 4514%. Суми внесків на депозитні рахунки - вдвічі. Основні засоби збільшилися на 3550%. Капітал кредитної установи зріс на 1623%, в тому числі па­йовий капітал - на 1291%, резервний - на 4243%, додатковий - на 100%. Зараз ми стали ближче до своїх партнерів. Це - необхідність, обумовлена часом. Адже через те, що наша кредитна установа роз­ташовувалася на 4-му кілометрі Миколаївського шосе, багато лю­дей до нас просто не доїжджали. Це зростання, яке в нас є, могло би бути у рази більшим. Адже велика частина вкладників кредитних спілок - це люди похилого віку, пенсіонери.

  - Зараз люди, налякані кризою, знову потроху починають до­віряти свої гроші фінансовим установам. Розкажіть, будь лас­ка, чим може їх привабити саме «Бебко Фінанс»?

  - Перше - надійність! Друге - відповідальність! Третє - вигідна співпраця! Мінімальна сума депозиту, яку ми приймаємо - 1000 грн., мінімальний строк - 6 місяців. Протягом квітня з нагоди на­шого дворіччя розміщуємо депозити за підвищеної ставкою - під 26% річних.

  - А що стосується кредитів?

  - За процентними ставками ми з банками не конкуруємо. Але пропо­нуємо деякі переваги, які для багатьох позичальників є більш привабли­вими, ніж нижчий процент. Зрозуміло, якщо ми розміщуємо вклади під 26%, то ставка за кредитами є вищою. Якщо ви десь читаєте, що хтось видає кредити під 0%, або 7%, або 15%, це неправда. Бо якщо банк, припустимо, приймає вклад під 15%, він не може видавати кредити під 12%. Так і ми. Але для людини, яка бере в кредит десятки тисяч гри­вень на невеликий строк, процентна ставка не така вже й важлива. Набагато більше її цікавить оперативність оформлення угоди й зручність. Наприклад, заходить людина в автосалон у суботу і каже: «Я хочу вже сьогодні поїхати на цьому автомобілі. Але в мене є лише 50% від його вартості. Я зможу це зробити?». Ми в автосалоні «Bebko - auto» кажемо: «Так, зможете». Жодний інший автосалон не те, що на Херсонщині - в Україні такої можливості не дає, тому що жоден банк не прокредитує людину в суботу. А що стосується ставок... В мене був такий випадок. Товариш купував новий автомобіль у кредит. Він чомусь хотів знайти чесну, прозору ставку в 18%. Не знайшов. Коли ми з ним почали розмовляти, я йому сказав: «Тобі не вистачає 80 тис. грн., щоб купити машину за 300 тисяч. 3,5 тис. грн. у місяць для тебе багато?». Він каже: «Нормально». Питання в тому, на який строк і яку суму ти береш. Якщо не на довго, розмір ставки для людини, яка купує автомобіль за 300 тис. грн., ролі не грає. Якщо для тебе 3,5 тисячі на місяць багато, навіщо тобі такий дорогий автомобіль? Купуй дешевший.

  - На що люди беруть кредити найчастіше?

  - Найбільше кредитів у нас видано на купівлю не нових автомобілів. На другому місці - позички для невеликих сільгосппідприємств і фермерів, яким треба кошти на посівну. Для них, до речі, процент­на ставка суттєво знижена. Неповернених кредитів у нас нема.

  - Ви ставили перед собою амбітну мету: зробити з «Бебко Фінанс» фінансову установу номер один на Херсонщині. На якій стадії її виконання?

  - За динамікою ми однозначно перші. Але за абсолютними показни­ками ще не досягли обсягів банків. Перш за все тому, що програвали місцерозташуванням. Дуже багато не прийняли депозитів, а відповід­но, не прокредитували. В цьому році ситуація зміниться на краще. Ба­гато людей перейшли до нас з інших кредитних спілок, а від нас не пішов ніхто. Херсонці вже зрозуміли, що з «Бебко Фінанс» працювати вигідно та безпечно . Адже фінансова структура «прогоріти» може лише в двох випадках: або цього забажає її керівництво, або з боку держав­них органів буде цілеспрямована атака. Дійсно, зараз багато людей бояться нести свої гроші кредитним спілкам, побоюючись, що це чер­гова «піраміда». А тепер скажіть, якщо я назвав цю структуру «Бебко Фінанс», можу я хотіти, щоб вона «луснула»? Якщо я це допущу, який сенс мені далі жити й працювати у цьому місті? Я дав цій структурі своє прізвище! Так що в мене два шляхи: або зробити так, щоб вона росла і процвітала, або перекреслити все своє життя. Так що, мета не відміняється. Тим більше, що ми не стоїмо на місці й освоюємо нові види послуг. Ось, відкрили нову структуру  - «Бебко Консалтинг», вона розташовується там же, де й кредитна спілка «Бебко Фінанс».

  - Що саме вона пропонує?

  - Ця структура буде займатися посередницькими послугами між бан­ками, кредитними спілками, страховими компаніями та партнерами, які потребують цих послуг. Припустимо, ви завтра бажаєте застрахувати своє житло чи автомобіль або взяти кредит. Щоб отримати інформацію, вам треба буде обійти ряд страхових компаній, вислухати пропозиції, в будь-якому випадку свій час ви втратите. Те ж саме з банками: якщо ви хочете взяти кредит, вам треба побувати в ряді банків, ознайомитися з їхніми умовами. Ви збираєте інформацію й намагаєтеся в ній розібра­тися, витрачаючи час. А є альтернатива. Ви приходите до «Бебко Консалтинг» і ставите завдання: «Знайдіть мені варіант кредитування або страхування». Ця структура тримає зв’язок з усіма установами, її спец­іалісти знають, чим той чи інший банк виграє в порівнянні з іншим, які переваги й нюанси в тої чи іншої кредитної установи, страхової компанії.

  І пропонують вам найкращий для вас варіант.

  - Скільки це буде коштувати?

  - Для вас ми працюємо абсолютно безкоштовно. Платять «Бебко Консалтинг» страхові компанії та банки, оскільки ми виконуємо за них частину їхньої роботи. Плюс до того, ми розглядаємо інвестиційні пропозиції. Тобто якщо в когось є бізнес-ідея, він може звернутися до «Бебко Консалтинг», ми її розглянемо і, якщо вона виявиться життездатною, приймемо рішення фінан­сувати. Припустимо, у вас є ідея, і ви знаєте, що якщо її реалізувати, ви сто­відсотково будете отримувати прибуток. Але у вас нема коштів і немає заста­ви, під яку можна було б взяти кредит. Ви можете так і сидіти зі своєю ідеєю або приходите до «Бебко Консалтинг». Ми розглянемо вашу пропозицію і ска­жемо: «Добре, ми інвестуємо кошти, але прибуток будемо ділити навпіл». 0 чи 50%, що краще? А ідеї треба впроваджувати швидко, бо через кілька місяців вони вже можуть нікого не цікавити. Бізнес - це дуже мобільна справа.

  - Нещодавно завдяки Вашій допомозі юні спортсмени з Херсонщини - гирьовики - змогли поїхати на міжнародні змагання до Німеччини. Чи часто Ви дозволяєте собі братися за соціальні проекти?

  - Я не люблю про це говорити. Благодійність - це така річ, яка має робитися приховано, а не напоказ. Але в тому випадку, який ви згадали, є не лише соц­іальна, а й бізнесова складова. До мене звернувся тренер з одного з районів Херсонщини, який займається з дітьми гирьовим видом спорту. Я його запи­тав: «Вам не соромно просити? Який приклад ви подаєте дітям? Ви маєте про­понувати, а не просити! Ви можете приїхати та розповісти дітям: «Спортсме­ни, я випросив для вас милостиню». Це один варіант. Другий варіант - ви ка­жете: «Іван Якович, я готовий щось зробити для вас, для підприємства, але не знаю, чим можу бути корисний. Я хочу щось зробити, щоб отримати кошти. Можливо, я не зароблю всієї суми, але я буду знати, а найголовніше, діти бу­дуть знати, що вони заробили, а не просто милостиня на них звалилася». Дуже важливо молодь привчити заробляти з дитинства. Йому ця ідея сподобалася. Я йому сказав: «У нас є буклети, листівки з інформацією про нашу кредитну установу. Вам потрібна наша допомога. А разом з тим, вас можуть оточувати люди, яким потрібні наші послуги. Або вони бажають взяти кредит і не можуть визначитися з тим, де його брати, або шукають установу, якій хочуть довірити свої збереження. Ви можете разом з дітьми рознести в кожний дім, кожну квар­тиру наші інформаційні листівки, розказати людям про зустріч зі мною. Те, чому я вас навчу, ви зможете використовувати надалі. Діти звикнуть, що не треба сидіти чекати або йти просити, а можна запропонувати те, що їм по силах, і люди будуть готові за це заплатити». Вони виконали задачу, ми перевірили, вони отримали кошти і змогли поїхати на змагання до Німеччини.

  - Що, на Ваш погляд, заважає нашим людям бути успішними?

  - Я прочитав кілька книг мільярдерів. Люди, які заробили мільярди, кажуть, що тільки на своїх грошах нерозумно працювати. Всі великі корпорації беруть кре­дити і працюють з чужими коштами. А власні вкладають у нерухомість, інші акти­ви. У нас, українців, менталітет інший. Ми боїмося кредитів. Боятися кредитів - це все одно, що боятися відповідальності. Якщо ти боїшся відповідальності, то сиди вдома, не створюй сім’ю, не народжуй дітей... Не треба боятися кредитів, не треба боятися класти гроші на депозити. Просто треба щоразу думати над тим, що ти робиш, як, з ким, кому довіряєш. А ми ліниві. Ми не хочемо думати! Ми чекаємо, щоб цар-батюшка або Дід Мороз прийшов і виконав усі наші забаганки. Чому в нас найулюбленіше свято - Новий рік? Тому що ми всі так і залишаємося в дитинстві, думаємо: «Ну, усе! Новий рік наступив, покра­щення життя вже сьогодні, Дід Мороз прийде, обдарує нас мільйоном або кому скільки не вистачає, завтра в мене з’являться м’язи, завтра я почну бігати, вес­ти здоровий спосіб життя, кину палити, все завтра... І так залишаємося ні з чим. Або чекаємо виборів: «Ось прийдуть чесні депутати, цар-батюшка нас усіх озо­лотить. Насправді треба припинити над цим думати! Не варто «паритися»! Не треба думати, який в нас мер, який президент. Треба думати, що ти сам робиш для досягнення якихось результатів у своєму власному житті. А ми не хочемо самі щось робити. У нас, якщо щось будується в місті, відразу піднімається суп­ротив. Ну яка мені різниця як херсонцю, хто будує! Якщо в нашому місті щось будується, місто стає більш заможним. На будівництво потрібні люди. Їм пла­тять. Для будівництва потрібні асфальт, цегла, фарби, світло, дорога, нарешті. Я нещодавно дізнався, що у нас в місті хотіли побудувати «МакДональдс». Його не будують, оскільки пару дерев треба знести. При цьому багато іноземців не при­їжджають до міста, коли дізнаються, що в ньому нема «МакДональдса». Є клю­чові моменти, за якими іноземці, які хочуть інвестувати кошти, судять про наші міста. Вони знають, що «МакДональдс» така компанія, що якщо вона відкрила у місті своє кафе, там можна вести справи, там нормальний бізнес-клімат. За на­явністю «МакДональдса» оцінюють привабливість інвестиційного клімату. Місто втратило мільйони податків. І вся справа - в кількох деревах. Та така компанія зі світовим ім’ям посадила би тисячу дерев!

  - Тобто причина наших невдач - у менталітеті?

  - Так. А ще - в фінансовій безграмотності. Всі пам’ятають ті часи, коли поляки до нас приїжджали купувати відра й праски. А сьогодні в них ВВП у розрахунку на одну людину - 21 тис. доларів. В Україні - 7 тисяч. Чому? Тому що там населення більш фінансово грамотне. Самі люди щось роб­лять, змінюють своє життя на краще. А ми свій шанс втрачаємо лише через незнання і небажання вчитися. За своє здоров’я ви самі переймаєтесь, точ­но так фінансова грамотність стосується вашого життя. Чому не можна бути фінансово безграмотним? Тому що ти будеш робити помилки. А за помил­ки кому доведеться платити? Тобі. Я вважаю, що ми в своєму місті маємо зрозуміти одну річ: ми не вороги і не конкуренти один одному - ми партне­ри. Чим швидше ми це зрозуміємо, тим буде краще. Головне, щоб ми в своє­му місті, там де ми живемо, робили все, щоб це місто жило краще.

  - Дякую за інтерв’ю.             

  Аліна Медведєва

  Позвонить Сейчас!