• Реквізити для оплати Кредиту
 • Іван Бебко: «Фінансова неграмотність – дорога до втрат і боргів»

  Гривна" №32 (917) 2 - 9 августа 2012 г.

  Сьогодні частими є розповіді про те, що хтось став жертвою фінансової піраміди. Так, аферистів у цій сфері дійсно вистачає. І найчастіше на їх умови ведуться люди похилого віку, але часом на вудочку потрапляєй молодь, навіть,з вищою освітою.

  - А це й не дивно! – стверджує президент групи компаній Bebko Іван Бебко. – Адже нині народ з легкістю обманюють тому, що люди фінансово неграмотні.

  От скажіть мені, – звертається він до автора цих рядків. – Якщо ви візьмете 100 тисяч гривень кредиту за відсотковою ставкою 48% річних, скільки треба буде віддати загалом через рік?

  - Приблизно 148 тисяч гривень…

  - Невірно, причому, так відповіли мені вже 10 чоловік, у яких я запитав те ж саме. Аналогічне я почув би й від сотні громадян.

  Разом прораховуємо на калькуляторі: у перший місяць «тіло» за кредитом складе 8333 гривень (100000 : 12 місяців = 8333), проценти – 4000 гривень (100000 x48% = 48000 :12 місяців = 4000). Наступного місяця  «тіло» залишиться незмінним, а проценти зменшаться до 3666 гривень, тому що вони нараховуватимуться вже не зі 100 тисяч гривень, а із залишку суми 91667 гривень. І так далі. Тому врешті переплата складе близько 28 тисяч за рік.

   Погодьтесь, що саме фінансова необізнаність одних може призвести до нечесних кредиторів, а у інших взагалі викликає страх перед самим словом «кредит». Бувають і випадки, коли громадянин спочатку бездумно обирає собі фінансову установу, а тільки потім розуміє незручність для нього умов надання чи погашення займу. Деякі, не прорахувавши власних можливостей, беруть непосильні кредити, заганяють себе у борги і створюють проблеми фінансовій установі.

  Саме для тих, хто має якісь сумніви щодо взяття кредиту, не вміє самостійно прорахувати суму його погашення у структурі кредитної спілки «Бебко Фінанс» працює консультативний центр «Бебко консалтинг». Його спеціалісти безкоштовно дадуть відповідь на питання з кредитування, страхування й інвестування.

  «Боятися кредитів – це все одно, що боятися відповідальності, – впевнений Іван Бебко. – Якщо боїшся відповідальності, то сиди вдома, не створюй сім’ю, не народжуй дітей… Не треба остерігатися кредитів, не треба боятися класти гроші на депозити. Просто потрібно прорахувати кожен крок: що ти робиш, як, з ким, кому довіряєш. Та по суті ми ліниві. Ми не хочемо думати! Але треба думати, якщо хочеш у своєму власному житті досягти якихось результатів. Та не у кожного це виходить, а причина тому – фінансова безграмотність».

  У сучасному світі мабуть не існує успішного бізнесмена, який би не користувався послугами кредиторів, не зберігав свої заощадження на депозиті. Бо ці люди фінансово підковані і в той же час сміливі й наполегливі. Як-то кажуть, грамотні вміють писати без помилок, а розумні вміють заробляти гроші, тому й живуть краще.

  Хіба нині є проблемою стати фінансово обізнаним? Зовсім ні. Якщо немає таких знань, то купи книгу, сам не зрозумів – звернись до спеціалістів, наприклад, до таких, які працюють у консультативному центрі «Бебко консалтинг», де, здавалося б у час грошей, вам безкоштовно розтлумачать принципи кредитування. Та люди, чомусь легко ведуться на рекламний хід деяких фінансових закладів: «Акція – 0% річних! Тільки цього місяця» . І всі – туди, і навіть не лінь проїхати через усе місто, витратити купу часу. Народ любить «шару». Невже так важко зрозуміти, що таких умов надання кредиту не буває, що безкоштовного «сиру» не роздають. Така поведінка людей – це знову ознака їх фінансової неграмотності. Чи не краще зекономити свій час, який коштує грошей, і отримати безкоштовний урок фінансової грамотності у  консультативному центрі кредитної спілки «Бебко Фінанс», у  закладі, який знаходиться за зручною адресою, як кажуть, під боком, по проспекту Ушакова, 48, в будівлі автошколи колишнього ДТСААФ. 

  Особливо неприємно, коли до лап нечесних кредиторів потрапляють пенсіонери. Здавалося б, люди похилого віку, прожили життя, тому повинні бути мудрішими, але ні. Та вони й не винні, адже свого часу держава, у якій вони жили, не подбала про їх фінансову грамотність. Хоча й нині політики під час передвиборних перегонів тільки багато обіцяють, що життя стане краще. Але ж треба зрозуміти, що  воно буде кращим тільки тоді, коли до цього докладе зусиль сама людина. Коли вона самотужки подбає про благополуччя своєї родини.

  «Кредитна спілки «Бебко Фінанс» працює прозоро, бо її створили, щоб вона працювала 100 років, – розповідає Іван Бебко, президент групи компаній Bebko. – Вона не приховує, що бере кошти на депозит під 28% річних, а кредити видає під 48%. Адже ми працюємо, тобто теж заробляємо. Та при цьому з кожним клієнтом проводимо значну індивідуальну роботу. Спочатку перевіряємо, його заставу, потім – чи спроможна людина сплачувати кредит, чи саме та сума, яку вона просить, є для неї посильною. Наприклад, хтось хоче взяти авто. Ми прораховуємо не тільки суму щомісячної сплати, але й допомагаємо зрозуміти клієнту, чи не перевищує він своїх фінансових можливостей. Адже є чимало прикладів, коли до світової кризи банки роздавали кредити на всі боки, а люди брали непідйомні для себе суми з надією, мовляв, завтра зароблю ще більше, тож що там для мене платіж 3 тисячі гривень – візьму ще дорожчу машину. Та час покарав і тих, й інших. Тобто краще врахувати всі ризики. І в цьому допоможе «Бебко Консалтинг». Ми ніколи без вагомих обґрунтувань не відкажемо у кредитуванні, а пояснимо, чому, наприклад, людині не треба брати кредит, чи можливо треба зменшити суму займу тощо. Бо компанія не зацікавлена, щоб людина нам заборгувала. Знайомою є й ситуація, коли  автовласники, потрапивши у дорожньо-транспортну пригоду, самостійно не можуть вирішити питання щодо отримання коштів від  страхової компанії. Бо в її інтересах або взагалі нічого не дати, або скоротити виплату до мінімуму. І добре, коли автовласник, котрий не знає своїх законних прав, нарешті додумується звернутися до «Бебко Консалтинг». І ми допомагаємо вирішити його  проблему. Та якби б людина відразу отримала нашу консультацію, вона не втратила б купу дорогоцінного часу й не попсувала собі нервів».

  Нині ми живемо у час, коли всюди правлять гроші. Вони потрібні людині як вода, їжа чи повітря. Та наше благополуччя вимагає від нас фінансової грамотності. Навіщо ж вчитися на власних помилках, ставати жертвами фінансових пірамід, а потім взагалі боятися кредитів, коли можна отримати ці життєво важливі знання безкоштовно у кредитній спілці «Бебко Фінанс», як зробили тисячі її клієнтів. І, як запевнив президент групи компаній Bebko, жодного незадоволеного там немає.

  Олеся Луніна